تبلیغات
دەربەن - همزمان با حلبجه،همراه با نودشه : نودشه فراموش شده تاریخ نیست.

به گزارش سلام پاوه:گروه کوهنوردی نور پاوه،با همکاری پایگاه خبری تحلیلی سلام پاوه برگزار می کند : برپایی پیاده روی همگانی از مسیر رشکاو تا نودشه با شعار : همزمان با حلبچه،همراه با نودشه ( نودشه فراموش شده تاریخ نیست) به مناسبت بزرگداشت یادواره بمباران شیمیایی شهر نودشه.هلبجه

سرپرست گروه کوهنوردی نور در گفتگو با خبرنگار سلام پاوه اعلام کرد: با توجه به اینکه شهر نودشه مورد هجوم ناجوانمردانه رژیم بعث در سال ۱۳۶۶ قرار گرفت که این اتفاق ناگوار خسارات جانی و مالی زیادی به جا گذاشت که متاسفانه هنوز هم آثار آن در بین عده ای از شهروندان نودشه ای قابل مشاهده است. و این حادثه تلخ تحت شعاع جنایت هولناک حلبچه شهید قرار گرفت به همین مناسبت امسال هم همچون سالهای گذشته در صددیم با رویکردی متفاوت اقدام به برگزاری یادواره ای از یاد و نام این عزیزان داشته باشیم.

 صباح ولدبیگی افزود: در این حرکت نمادین که باهمکاری سایت وزین سلام پاوه در تاریخ ۲۶ اسفند ماه،مصادف با بمباران شیمایی شهر نودشه که در۱۳۶۶ اتفاق افتاد برگزار می شود از محل کوه رشکاو تا شهر نودشه اقدام به پیاده روی با شعار نودشه فراموش شده تاریخ نیست می کنیم.

وی گفت : شرکت در این پیاده روی برای عموم مردم(زن و مرد) آزاد است. انجمن ها و گروه های مردم نهادی که علاقمند به بزرگداشت یاد شهداء و جانبازان این حادثه تلخ هستند، می توانند،جهت هماهنگی بیشتر با ما در تماس باشند و در این یادواره عمومی شرکت کنند.

در پایان این راهپیمایی مراسمی به همین مناسبت در شهر نودشه توسط ستاد ویژه ای ترتیب داده شده است که با اجرای برنامه های مختلف یاد و خاطره شهیدان از دست رفته این حادثه گرامی داشته خواهد شد.

تاریخ راهپیمایی:۲۶ اسفند ۱۳۹۴ 
زمان شروع راهپیمایی: ۹:۳۰ دقیقه صبح 
مکان راهپیمایی: از مسیر کله رشکاو به سمت شهر نودشه

همزمان با حلبجه،همراه با نودشه : نودشه فراموش شده تاریخ نیست.  • paper | قالب وبلاگ | دنیای اس ام اس