تبلیغات
دەربەن - عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدا
تاریخ : سه شنبه 14 بهمن 1393 | 10:45 ق.ظ | نویسنده : حسام حمیدی
در تاریخ 14 بهمن دانش آموزان و کارکنان دبیرستان شهید حاجی نودشه جهت تجدید میثاق با شهدا به مزار شهدای گرانقدر نودشه رفتند دانش آموزان در مزار شهدا حرفهای دلشان را زمزمه نمودند ضمن عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا و قرائت فاتحه با صدای دلنشین خود گفتند ای شهدای عزیز نودشه ما خالصانه آمده‌ایم تا زیارتتان کنیم و با دل‌های خسته اما امیدوار، خدا را در این مکان مقدس با بغض‌های شکسته فرا بخوانیم و بگوییم که شهدا! ما شما را فراموش نکرده‌ایم... اصلاً مگر حماسه، شهادت، بمباران شیمیایی، بمب های خوشه ای،صدای غرش توپ‌ها، کردبهمن ها و فلاحی ها، مومنی ها و ... فراموش شدنی هستند؟

نه، ما آمدیم تا بگوییم که شما در روح و باطن ما جای دارید. آمده‌ایم تا بگوییم ای شهدا، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان جامعه ایرانی علی الخصوص دانش آموزان و معلمان جای دارد. برایمان خیلی سخت است از آنان که ندیده ایم سخن بگوییم از آنان که افتخاری در دل تاریخ اند . باید که پلی زنیم از درونمان به معنای انسانیت . ما از شهیدان تصویری می دیدیم که گاهی از مقابلشان عبور می کردیم . همیشه سؤالی در دلم بود که سیمای ملکوتی چه انسانهایی نمای این میدان شده .

شهر شهید پرور نودشه هرگز و هرگز شما را فراموش نخواهد نکرد ما که شماها را ندیده ایم ولی امروز با آرمانهای شما تجدید بیعت می نماییم که راه شما برنامه زندگی ماست.

   • paper | قالب وبلاگ | دنیای اس ام اس